5 detailů, se kterými uděláte z chaty letní sídlo svých snů

27. 07. 2015

Na chatě i na chalupě hledá většina lidí hlavně klid a příjemně strávený čas s rodinou či přáteli. Proto jsme vybrali doplňky, které vaši chatovou pohodu ještě umocní.

Zvonice se stříškou

Elegantní bronzová zvonice vás přenese do klidných časů, kdy se lidé ještě obešli bez internetu, televize a počítačů. Díky kvalitnímu materiálu ji navíc můžete dát prakticky kamkoliv a nemusíte se bát poškození.

Zvonici se stříškou využijete třeba na zahradě pro svolávání rodiny k obědu nebo u vchodu jako náhradu zvonku. Má totiž silný zvuk, a proto zvonění vždy dobře uslyšíte. A budete se cítit jako za časů našich babiček.

Houpací síť

K té správné chatové pohodě neodmyslitelně patří také odpolední siesta. Abyste si ji užili co nejvíc, sáhněte po houpací síti. Jednoduše ji napnete mezi dva stromy nebo pomocí úchytných háčků přiděláte na své oblíbené místo.

A po obědě stačí jen skočit do sítě, zavřít oči a nechat se ukolébat.

Venkovní topidlo

Je vám večer venku zima a nechcete nebo nemůžete rozdělávat oheň? Vyzkoušejte třeba venkovní topidlo Etna nerez

Stačí jej připojit k propan-butanové láhvi a snadno vytopíte až 20 m². A díky vzhledu elegantní pouliční lampy vám pomůže také dotvořit atmosféru. Navíc ji koupíte i v menší variantě Etna mini, která se vejde na stůl. Můžete se tak bavit s přáteli a svetr klidně nechat doma.

Přenosné ohniště

Poctivě vyhrabat ohniště, obložit jej kameny, zapálit oheň a po pár hodinách ho uhasit a zasypat. Takové opékání buřtů a jiných dobrot určitě dobře znáte. S přenosným ohništěm ale může být mnohem jednodušší. Stačí do něj jen dát dřevo, zapálit a na konci večera oheň uhasit.

Přenosné ohniště je z ocelového plechu a má vlastní popelník. Teprve pod ním jsou nožičky, na kterých stojí. Můžete ho tak při správném používání dát i na trávu. Navíc k němu dostanete nejen vidlice na opékání, ale také rošt. Kdykoliv si tak připravíte i grilované pochoutky.

A je jen na vás, kde si budete grilování užívat - jestli na zahradě, pod stanem nebo třeba u blízkého rybníka.

Výčep

Sedíte s přáteli na zahradě u chaty, na grilu na vás čeká voňavý steak nebo svěží zelenina a před vámi stojí točené pivo. Prostě absolutní letní idyla. K tomu, abyste si ji užili, už stačí jen koupit si vlastní výčep.

Například Lindr PYGMY 25/K Exclusive. Výčep s kompresorem, který se postará o dokonalé vychlazení piva, a navíc zvládne natočit i 40 až 50 půllitrů za hodinu. Ani ti nejnáročnější hosté tak nebudou trpět žízní.

A posezení s přáteli bude ještě příjemnější.

                                                                   Jak vybrat výčepní zařízení

 

Předchozí článek Následující článek