3+1 tip na dárek pro dědečka

Jestli nevíte, čím obdarovat dědečka na Vánoce, a on tvrdí, že nic nechce, nezoufejte. Máme pro vás hned 3 tipy (a jeden bonusový navíc).

Poradíme vám, čím dědečka potěšit, pokud na něj platí alespoň jeden z následujících bodů:

  • rád sportuje a cestuje,
  • s chutí se učí nové věci,
  • věnuje se aktivně vnoučatům,
  • má rád manuální tvůrčí činnost,
  • tráví hodně času na zahradě nebo na chalupě,
  • dekou byste ho opravdu urazili.

 

1) Pro aktivního dědečka, který pořád sportuje a cestuje

Máte v rodině mladého aktivního dědečka, co si vlastně ani jako dědeček nepřipadá? Pořád někde lítá, vyjíždí na kole nebo na motorce, věnuje se míčovým sportům? Pak je tohle dárek přesně pro něj.

Tento cestovní aku kompresor je totiž stejně všestranný jako on. Navzdory svým skladným rozměrům (a váze pouhých 380 gramů) zvládne spoustu věcí: dofouknout pneumatiky, jízdní kolo, lehátko na dovolené, míč na fotbal… A využití se najde mnohem víc.

Stačí na displeji zadat požadovaný tlak a kompresor se sám zastaví, jakmile ho dosáhne. Displej je navíc podsvícený, takže na něj dědeček uvidí i za šera. Nabíjet se dá jak přes USB konektor, tak z automobilové 12V zásuvky.

Navíc má LED světlo, které lze použít jako baterku nezávisle na kompresoru. Dodává se i s příslušenstvím v podobě hadičky a adaptérů na ventilky, aby měl dědeček vše potřebné po ruce.

 

 

2) Pro dědečka, který by pro svou zahradu i dýchal

Zahrádkaření, to je takový sport seniorů. Baví se tím, radí si, ale taky se předhánějí, kdo vypěstuje hezčí růže nebo papriky. Pokud je to případ i vašeho dědečka, pak mu jistě uděláte radost touhle vychytávkou.

Aku nůžky Extol mají hned 3 funkce: ruční nůžky na trávu, ruční nůžky na živý plot a pojízdné teleskopické nůžky na trávu podél zdí a obrubníků. Jsou skvělé pro drobné průběžné zastřihávání – pravidelnou údržbu trávy a keřů dřív, než přerostou.

Výhodou je, že při práci s nimi nemusí dědeček vůbec ohýbat záda ani namáhat ruce. Nůžky jednak stříhají samy, navíc jsou lehounké – váží sotva 700 g. Snadno se ovládají a nastavitelná násada s kolečky zajistí maximální pohodlí při stříhání trávy v těžko přístupných místech.

 

3) Pro zvídavého dědečka, kterého baví učit se nové věci a trávit čas s vnoučaty

Mnoho dědečků, kteří dlouhá léta žili hlavně prací, se začne nudit, sotva se dostane do důchodu. To je ideální chvíle na to najít si nový koníček. Na ten totiž není nikdy pozdě.

Pokud se i váš dědeček chce naučit něco nového, pošťouchněte ho tímto darem. Řezbářská sada pro začátečníky obsahuje kromě 5 různých dlát i hranolek z lipového dřeva. To je vše, co pro řezbu potřebuje. Pak už to chce jen odvahu začít a udělat první řez. A nechat pracovat fantazii.

Vyřezávat drobná dílka může prakticky kdekoliv (k větší či menší radosti manželky). Navíc je to skvělá příležitost, jak smysluplně strávit čas s vnoučaty. Když se to budou učit spolu, užijí si o to víc zábavy. A příští rok se třeba dočkáte i jimi vlastnoručně vyřezaného Betléma.

4) Univerzální dárek pro všechny dědečky

Pokud si nejste jistí a byli byste radši, kdyby si obdarovaný vybral sám, co se mu nejvíc hodí, vsaďte na dárkový poukaz. Pro dědečky z celé republiky máme digitální dárkové poukazy na nákup v našem e-shopu KUTIL.cz. Dají se zakoupit i uplatnit pouze přes internetový obchod.

Pro místní (z Pardubic a okolí), kteří by si radši nejdřív zboží prohlédli, máme taky řešení: tištěný poukaz. Dá se zakoupit i uplatnit jenom v naší kamenné prodejně.

Anebo můžete dědečkovi vybrat něco z našich dalších tipů na vánoční dárky.

 

Dárky pro babičku 

 

Předchozí článek Následující článek