5 dárků pro muže, kteří rádi vyrážejí do přírody

Má váš manžel nebo bratr koníček spjatý s přírodou? Běžkuje, rybaří nebo chodí na čundry? Tráví váš tatínek veškerý volný čas na samotě u lesa? Pak si nenechte ujít těchto 5 tipů na dárky pro všechny muže, kteří se rádi pohybují (nebo posedávají) v krajině.

1) Pro cyklisty

„Zatímco pro cyklistu je bicykl oltářem, pro kolaře deklarací dopravní nezávislosti,“ s nadsázkou napsal Jiří Březina st. ve svém rozhlasovém sloupku.

Kolař, který si na kole jen zkracuje vzdálenosti, zpravidla neocení totéž, co cyklista, který jezdí pro zábavu a najeté kilometry.

Tak třeba momentový klíč. Kolař by si s ním patrně nevěděl rady, cyklistovi ale udělá radost. Proč? Cyklista totiž dbá na stav svého bicyklu a často si ho i sám upravuje tak, aby mu stoprocentně vyhovoval.

Momentový klíč mu umožní utáhnout šrouby (např. v hlavovém nebo středovém uložení) na předepsaný moment síly.

V době neustále se ztenčujících rámů a komponentů se přetažení nevyplácí. Přesně utažený šroub slouží nejen spolehlivě, ale hlavně dlouho. Že se uvolní zrovna při strmém sjezdu, to je noční můra všech. Tak proč to podceňovat?

2) Pro běžkaře

Když zastihne běžkaře tma v horách, je to opravdu nepříjemná situace. Mnohem jednodušeji se dá zvládnout s kvalitním světlem, které mu pomůže najít správnou cestu do tepla.

Tahle nabíjecí čelovka nabízí vše, co člověk v takové chvíli ocení. Má silné světlo s dlouhým dosvitem (až 170 metrů), je odolná proti vlhkosti a lehká na čele. Díky kloubové hlavě jde nastavit směr světla, a co víc – nabíjí se přes USB, tedy i z powerbanky, když je potřeba.

3) Pro chataře a chalupáře

Zvlášť pro ty, co mají chaty a chalupy na samotě nebo v horách, se hodí opravdu pořádná svítilna, která nezklame, když ji člověk nejvíc potřebuje.

S touhle LED svítilnou vás nezaskočí ani nedostatek náhradních baterek. Má vestavěný akumulátor, který nabijete buď přímo ze sítě, nebo třeba z 12V zásuvky v automobilu. Navíc sama svítilna může sloužit i jako powerbanka pro dobití telefonu přes USB kabel.

Nabízí hned 8 režimů světla a vyniká extrémně dlouhým dosvitem – až 500 metrů.

A díky háčku ji můžete kdekoli zavěsit a mít přitom volné ruce. Nečekaná noční obhlídka chaty ani tma, která padne dřív, než je práce okolo chaty hotová, už nikoho nezaskočí.

4) Pro rybáře

Zapáleným rybářům se nevyplácí kupovat k Vánocům navijáky nebo pruty. Snadno se dá totiž sáhnout vedle, takže si je zkrátka musí vybrat každý sám. Můžete ho ale obdarovat univerzální věcí, na které není co zkazit a potřebují ji všichni rybáři.

Tou je šikovný vařič. Například multifunkční Vatop od Mevy, který slouží zároveň i jako topidlo. Váš muž ho upotřebí hlavně při delších pobytech u vody, kdy „bodne“ teplé jídlo a trocha kávy nebo čaje. Když k němu přihodíte ještě kartuš, uvidíte, že to váš muž ocení.

5) Pro trampy

Tramping nezemřel, tramping stále žije. A má své příznivce napříč generacemi. Pro všechny zálesáky, kteří rádi vyrážejí pod širák do přírody, je skvělým dárkem turistická sekera Hudson Bay.

Je malá a lehká – její hlava váží pouze půl kila -, takže nezatíží ani úsporně balenou bagáž. Násada z jasanového dřeva příjemně padne do ruky. A hlavně, s ručně broušenou čepelí tramp naseká dříví raz dva. Díky koženému chrániči ostří se dá navíc sekera bez obav připevnit k opasku. Zkrátka do lesa jako dělaná.

(Jste vy sám muž, který propadl některému z výše zmíněných koníčků? Nechejte tuto stránku „jen tak náhodou“ otevřenou na domácím počítači, až půjde vaše žena kolem. Ona už jistě bude vědět, co z našich tipů by vás potěšilo...)

Další tipy pro manžely, tatínky, dědečky i bratry najdete zde

Předchozí článek Následující článek