Dárky pro (super)mámy

Obdarovávat ženy bývá většinou snazší než vybírat dárky mužům. Navíc si umějí říct, co by chtěly. Pokud byste však ženu ve své blízkosti rádi dárkem překvapili, ale tápete, máme pro vás pár tipů.

Pro kutilky a soběstačné mámy

Žena nemusí být supermáma. I „obyčejné“ mámy jsou hrdinkami každého dne. Třeba tehdy, když se porouchá vodovodní baterie a nemá ji kdo opravit. Nebo když na dětském kočárku upadne kolo.

Právě pro samostatné ženy, které se domácích oprav nezaleknou a umějí (či chtějí umět) si poradit samy, je určeno nářadí Extol Lady. Ženě obdarované tímto nářadím dáte najevo, že její manuální zručnost rozhodně nepodceňujete.

Aku šroubovák Extol Lady je velikostí přizpůsoben drobnější dámské ruce. V půvabné brašně se navíc skrývá i aku nabíječka a sada vrtáků a bitů.

Společně se sadou nářadí tak vytvoří základní výbavu, se kterou žena zvládne řadu běžných prací – změří prostor, přibije hřebík, přivrtá polici i utáhne šrouby.

Růžové sady nabízejí i něco navíc – ta malá třeba baterku či pinzetu, velká je zase doplněná o imbus klíče, ulamovací nůž nebo zkoušečku napětí. A díky šikovným textilním „kufříkům“ si v tom máma vždy uchová pořádek – tak, jak to má ráda.

 

 

Pro strážkyně domácího tepla

O ženách se říká, že jsou ochránkyněmi rodinného krbu. A někdy to může platit i doslova. Přála si vaše žena do obývacího pokoje krb či kamna? Jistě ocení i hezké příslušenství, které jí pomůže udržet kolem ohně pořádek.

Krbová souprava české ruční výroby nejen prakticky poslouží, ale navíc nadělá i parádu. Vybrat můžete ze 4 typů rukojetí právě ten, který padne do daného interiéru. Kolébka na polena přímo z kovářské dílny dojem luxusu dotáhne k dokonalosti.

Vyhaslý krb už však tolik nevábí. Zvlášť když je potřeba vymést všechen popel. Stylový vysavač popela práci výrazně usnadní a nikdo se nebude rozčilovat, že se okolo moc práší.

Pro milovnice květin

Ženy a květiny odjakživa patří k sobě. Láskyplná péče, kterou ženy rostlinám věnují, se jim vrací v podobě radosti z květů a bující zeleně. Nic na tom nemění ani to, když se starají „jen“ o truhlíky na balkoně v paneláku. Každá zapálená zahradnice tak ocení kvalitní pomocníky, kteří jí práci ještě víc ulehčí a zpříjemní.

Třeba nůžky na květiny jsou skvělé nejen pro zkracování řezaných květin, ale i pro zastřihání výhonků. Díky zoubkům stonek nesjíždí po ostří nůžek dopředu jako u těch klasických, takže střih je přesnější a efektivnější.

Pokud má však žena na starosti zahradu plnou stromů a keřů, běžně řeší, jak je zbavit přebytečných a suchých větví. Představa balancování ve výškách s ostrým nástrojem v ruce nijak neláká. Usnadněte jí práci univerzálními teleskopickými nůžkami. S nimi dosáhne až do výšky 3,5 m.

Největší výhodou je však střižný mechanismus. Stačí jednoduše posunout rukojeť po násadě a nůžky ustříhnou těžko dostupnou větev raz dva. 

Pokud zahradu lemuje i vysoký živý plot, chce to šikovné teleskopické aku nůžky. Díky vestavěnému kloubu jde střižnou hlavu natočit tak, aby snadno zarovnala horní hranu plotu. Vše pohodlně bez žebříku, s nohama pevně na zemi.

Na takovou práci každá žena ocení i kvalitní pracovní rukavice. Tak zůstane manikúra pěkně v bezpečí.

Další možnosti, čím obdarovat své blízké, naleznete v našich Tipech na vánoční dárky.

Předchozí článek Následující článek