Cestujte bez starostí. TSA zámek vám kufr ohlídá před poškozením

Stojíte v cizině na letišti a čekáte na svůj kufr, abyste mohli co nejdřív vyrazit vstříc vysněné dovolené. Jenže kufr přijíždí otevřený a poškozený. Noční můra? Můžete jí jednoduše zabránit. Umožní vám to bezpečnostní zámky na kufry TSA.

Od 15. května 2017 platí na pražském letišti totéž, co už dávno funguje v USA nebo třeba v Německu. Celní správa může bez přítomnosti majitele otevřít jeho zavazadlo, aby v něm pátrala po možných výbušninách. Navíc má právo se do zavazadla dostat za každou cenu. Zničený či přeštípnutý zámek nebo rozervaný kufr vám však už nenahradí.

Proto vznikla certifikovaná technologie TSA (Travel Sentry Approved nebo také Transportation Security Administration). Visací zámky s touto technologií lze otevřít speciálním klíčem, který má k dispozici pouze letištní celní správa po celém světě. Do kufru se tak celníci dostanou snadno a rychle, aniž by ho jakkoli poškodili, a zase ho uzamknou, aby se do něj nikdo jiný nevloupal.

 

Zatímco vy můžete zámek snadno ovládat pomocí běžné kombinace nejčastěji tří čísel, celníci k tomu potřebují zmíněný univerzální klíč, s nímž otevřou jakýkoli TSA zámek, bez ohledu na výrobce. Takový zámek tak lze otevřít dvěma samostatnými způsoby.

Některé zámky mají také indikátor, pomocí kterého na první pohled poznáte, že celní správa zámek použila.

Kromě jednotlivých visacích zámků jsou dostupné i kufry s integrovanými TSA zámky, do nichž zacvaknete jezdce zipu.

TSA zámky na kufr poznáte jednoduše podle znaku červeného diamantu.

Při každém příletu na letiště v Praze vám tak hrozí, že celní správa váš kufr otevře a zkontroluje. Nenechte si kvůli tomu zbytečně zkazit dovolenou. Jeďte na ni bez starostí a obav o bezpečí vašich zavazadel. 

Chci vyřešit hned

Ať už vyrážíte na prázdniny s rodinou nebo často cestujete pracovně, se zámky na kufry TSA vás žádná kontrola trápit nemusí. A v porovnání s cenou nového kufru je cena bezpečnostního zámku zanedbatelná.

 

Předchozí článek Následující článek