O nás

Jestli u nás platí baťovské úsloví „Náš zákazník, náš pán“? Na to se můžete zeptat našich zákazníků, kteří jsou s námi podle portálu Heureka.cz neustále spokojeni z více jak 95 %. Proč tomu tak je? Možná proto, že:

  • u nás si vyberou všichni – řemeslníci, kutilové i ti, co na práci nesáhnou. Třeba když chtějí houpačku.
  • ať už potřebujete 1 hřebík nebo 12 583 šroubků, obojí u nás seženete. Protože ani jedno pro nás není problém. A ve druhém případě dostanete i výraznou množstevní slevu.
  • vedle pestré nabídky spojovacího materiálu, elektrického, ručního a zahradního nářadí, drobného železářství či zámků a kování nabízíme i výrobky dostupné jen na zakázku nebo jinde těžko sehnatelné. Umíme plnit i bizarní přání!
  • zboží dodáváme rychle. Když si objednáte ve všední den do 12.00 hod, většinu zboží, které máme skladem, odesíláme ještě ten den. A dopravu při objednávce nad 2 000 Kč platíme za vás.
  • když si nejste jistí a potřebujete pomoct s výběrem, rádi vám odborně poradíme. Na e-shopu, v prodejně i po telefonu.
  • využít můžete i naší půjčovny. Kromě řezačky obkladů, detektoru materiálů či kleští na dutinové hmoždinky půjčujeme také vrtací kříž k zemním vrutům. Pronajímáme i výčepní zařízení na domácí akce a oslavy.
  • máme novou, moderní a přehlednější prodejnu, při jejíž návštěvě navíc snadno zaparkujete na našem komfortním parkovišti s odděleným vjezdem a výjezdem. 
  • kdo chce nakupovat levněji, může se stát naším registrovaným zákazníkem. Nebo si zboží objednat přes e-shop a vyzvednout si ho na prodejně. Neúčtujeme si nic navíc.
  • myslíme i na slovenské sousedy. Zásilky na Slovensko posíláme zcela běžně.
  • na našem blogu radíme kutilům s výběrem nářadí a domácími i sezonními pracemi na zahradě. Inspirujte se.

Vybavíme vás, čím potřebujete. Protože naše heslo „Buď vybaven!“ nejsou jen plané řeči.

Nabízíme i propan-butanové lahve. Naleznete je v kovové kleci před prodejnou, stačí požádat naše prodavače, kteří vám je ochotně vytáhnou. Prodáváme celé lahve s náplní, prázdné lahve i pouze náplň výměnou za prázdnou lahev. Můžete se tak u nás vybavit na podzimní večery v příjemné blízkosti zahradního topidla.

Od prosince 2017 jsou také opět v prodeji dárkové poukázky na nákup v Železářství KUTIL (v hodnotách 100 Kč, 200 Kč, 500 Kč, 1000 Kč, 2000 Kč a 5000 Kč). Poukázky můžete zakoupit i uplatnit pouze v kamenné prodejně. Dárkové poukazy využitelné na e-shopu KUTIL.cz najdete zde. Elektronický poukaz na e-shop a tištěný poukaz na nákup v prodejně nejsou zaměnitelné!

Historie firmy – už 30 let plníme vaše přání

Když v roce 1990 pánové Vladimír Netušil a Zdeněk Odvody založili společnost TSD – Technické Služby Domácnostem, zabývali se hlavně údržbou, opravami a rekonstrukcemi bytového fondu. Přesto už tam se zrodil KUTIL. První kutilská prodejna vznikla z prodejního skladu, později se firma plně přeorientovala z oprav na obchod. V roce 1996 jsme provozovali v Pardubicích hned 5 kutilských prodejen současně, nejvíc v celé třicetileté historii firmy.

Od roku 2004 fungujeme jako Železářství KUTIL, s.r.o., bez pana Vladimíra Netušila, zato pod vedením Zdeňka Odvodyho mladšího. Najdete nás sice už jen v jediné kamenné prodejně na nábřeží Závodu míru, ale šíře našeho sortimentu je přesto stále bohatší a bohatší.

Jsme od roku 2008 také členy společnosti SOKOV, a.s. (Sdružení prodejců v oboru železářství a domácích potřeb), díky čemuž máme přímé napojení na řadu výrobců.

Ples kutilů

Každoročně pořádáme pro naše zákazníky a obchodní partnery Ples kutilů. Jeho tradice sahá až do roku 1997. Kromě bohaté, nejen kutilské tomboly ke každému z našich plesů patří i živá a reprodukovaná hudba.

Zatím poslední, 22. ročník Plesu kutilů se uskutečnil 13. ledna 2018 v Domě techniky v Pardubicích. K tanci i poslechu zahrála skupina Bona musica. Na několik záběrů z plesu se můžete podívat na našem facebooku.