Co u nás seženete, pokud doma chováte zvíře

Bližší košile než kabát, říká se. Zatímco dobytek je pro nás pořád jen „chodící maso“, jehož život známe spíš z obrázků, domácí mazlíčky pouštíme nejen do svých domovů, ale přímo do své postele nebo k jídelnímu stolu. Jsou členy rodiny a přiměřeně tomu jim také věnujeme svou péči. Pro mazlíčky i hospodářské zvířectvo je ale někdy zapotřebí věcí, které se v pet centrech a hobby marketech těžko shánějí. Kam se pak v takové chvíli vrtnout? Třeba k nám. Podívejte se, co všechno u nás najdete.

Pes na tahu

Čím větší hafan, tím pořádnější obojek a vodítko musí mít. Pokud se vám stávající postroj poškodil nebo si chcete vyrobit nový podle vlastních představ, u nás můžete vybírat z řady popruhů v různých šířkách a typech. Zvolíte tak délku vodítka, jaká vám vyhovuje.

Důležité je, aby byl popruh pevný, dobře držel v ruce a neklouzal, abyste neměli po dlouhé procházce puchýře v dlaních.

Bonus navíc představuje design psí tlapky nebo reflexní prvek přímo v tkanině pro lepší viditelnost za šera.

Širší popruhy se používají i na koňské ohlávky a lonže (a nebo postroje pro psí spřežení), ty tenké zase pro výrobu vodítek a kšírů pro koťata, králíky nebo fretky. K tomu se vám hodí i karabiny.

Pro psy, kteří mají své místo u boudy, se pořád používají i klasické řetězy. Vydatné kovové chrastění umocňuje v cizích lidech strach přiblížit se ke štěkajícímu hlídači.

Kočky a škrabadla…

… to je vztah pevný jako helvétská víra. Dala vaše kočka škrabadlu pořádně zabrat, takže potřebuje obnovit? Možná stačí jen vyměnit sisalové lano.

Sisal je světlé nažloutlé textilní vlákno z Agáve sisalové.

Neklouže a není příjemné na omak, naopak škrábe do rukou. Proto je ideální k broušení drápků a šplhání po škrabadle. Běžně se používá lano o průměru 8 mm.

Kočky taky potřebují stále nové hračky a podněty. Paradoxně největší úspěch mají ty nejjednodušší a nejobyčejnější věci. Třeba motouz uvázaný na konec týbla, s nímž malé šelmě máváte před čumáčkem a evokujete tak myší ocásek.

Ať doma není potopa

Ani chovatelé rybiček a terarijních zvířat od nás neodcházejí s prázdnou.

Pro výrobu a opravu skleněných akvárií a terárií nabízíme akvaristické lepidlo.

Tento silikonový lepicí tmel dokonale přilne ke sklu a snadno se používá. Po vytvrzení není vidět a výsledný spoj je pevný a trvale elastický.

Talíře pro opeřené jedlíky

S cenou drůbežího masa a vajec roste i zájem o návrat k domácím chovům. Na českých zahradách tak stále častěji znovu vídáme klování slepic a kokrhání kohoutů. Vzhledem k dnešní všeobecné zaneprázdněnosti se ale hodí každý způsob, jak si ušetřit a urychlit práci. Třeba efektivnějším krmením.

Zvolit můžete ekonomické nášlapné krmítko - s přístupem buď z jedné, nebo z obou stran. „Domeček“ z pozinkovaného plechu umožňuje výraznou úsporu krmiva. Všechny typy krmítek jsou české výroby.

Dopřejte jim pořádnou stravu

Taky ostatní hospodářská zvířata potřebují vydatnou krmi. Její tradiční přípravu vám zjednoduší řezačka kopřiv, stojanová řezačka nebo struhadlo na řepu či loupač kukuřice.

S pomocí drtiče kostí zase zajistíte přísun vápníku psům nebo drůbeži.

Ochraňte se před nájezdy

Ovce a kozy, které se vrací na český venkov jako „ekologické sekačky“, jsou zároveň výkonnou likvidační četou. Velmi rády totiž okusují stromky. Ty je pak nutné obalit ochranou proti okusu nebo obehnat pletivem.

Pozinkované nebo zelené poplastované pletivo se nazývá „králičí“, protože se využívá hlavně pro dvířka králíkáren.

K zakrytí slepičího výběhu se vám bude hodit i rašlový úplet.

Předchozí článek Následující článek