Co může kutil věnovat synovi do života?

Vánoční dárky pro kutila juniora

Pokud jste kutil a máte syna, určitě doufáte, že bude stejně zapálený do manuální práce, jako jste vy. Chtěl byste mu to předat. Dát mu výbavu, se kterou bude moct nejen kutit, ale která mu pomůže v běžném životě i v krizových situacích.

Doteď možná spoléhá na vás, ale tím spíš si bude muset umět poradit, až bude sám na studentské koleji v cizím městě. Až se přestěhuje do svého prvního bytu. Nebo až se stane tatínkem a budou jiní spoléhat na něj.

Je jedno, jestli vám syn odmala kouká pod ruce a rád vám pomáhá, nebo ho to naopak vůbec nebaví. Tak jako tak mu dáte najevo, že věříte jeho schopnostem.

Se sadou ručního nářadí, které může kdykoli potřebovat, se pod stromečkem strefíte do černého. Vybrali jsme 3 typy sad podle velikosti. Od malé téměř do kapsy až po velkou sadu se stovkami kusů nářadí, která má velikost i tvar příručního kufru. Základ je vždy velmi podobný a s každou větší sadou něco přibude.

 

Malá sada nezabere tolik místa…

… ale přitom v ní je to podstatné pro “první záchranu“. Obsahuje 35 kusů nářadí, které umožní utáhnout šroubek v brýlích, na kole i nábytku, odšroubovat kování u zaseknutých dveří, vyměřit místo pro postel nebo vyměnit kapající vodovodní kohoutek. Má i štípací kleště pro přestřihnutí drátku nebo kabelu.

Díky své skladnosti se tato sada hodí synovi na internát nebo na kolej, kde má omezený prostor pro své věci.

 

Střední sada rozšiřuje základ…

… předchozího setu o víc bitů, ¼“ hlavic a imbus klíčů nebo o větší kleště. Navíc nabízí i kladivo pro zatlučení hřebíku, aby si váš syn mohl na zeď pověsit to, na co je pyšný – třeba diplom ze závodů nebo certifikát z jazykové zkoušky.

V praktickém kufříku najde i zkoušečku napětí, ploché stranové klíče a standardní šroubováky, které jsou potřeba v každé domácnosti.

Kufřík s 59 kusy nářadí sice zabere místo v polici, ale díky přehlednému uložení v něm syn všechno rychle a snadno najde.

 

Velká sada už představuje…

… malou pojízdnou dílnu. Velkoryse vybavený set se 303 kusy nářadí je skvělým dárkem pro syna, který si právě pořídil nové bydlení.

Kromě základu srovnatelného s předchozími sadami zahrnuje také siko kleště, HSS vrtáky či hmoždinky a vruty. Syn v ní objeví i takové specifické nástroje, jako jsou lisovací kleště na konektory.

Díky umístění v kompaktním plastové kufru se s celou sadou snadno manipuluje.

Každý kousek má v kufru své přesně dané místo. Takže když bude nový majitel pokaždé nářadí vracet zpět, nic se mu nepoztrácí a vždy rychle najde, co potřebuje. To ostatně platí pro kteroukoli sadu nářadí.

Ani dcera nemusí přijít zkrátka

Sice celou dobu mluvíme o synech, ale situace se úplně stejně může týkat i dcer. Na to myslí také výrobci, kteří nabízejí dámské sady nářadí v růžové barvě.

Větší kufříky obsahují i takové kousky, které žena ocení a upotřebí častěji než muž – například tavnou pistoli s lepicími tyčinkami, štětce, pinzety nebo rukavice. Pokud se dcera ráda spoléhá sama na sebe, ocení sadu nejpoužívanějšího ručního nářadí spolu s 12V aku šroubovákem.

Nezáleží na tom, jestli je vašemu potomkovi deset nebo pětadvacet. Tímto darem mu jednoduše ukážete, že věříte, že to sám zvládne.

 

Tipy na multi-dárky

 

Předchozí článek Následující článek