Dárky pro muže v rodině: potěšte všechny generace

28. 11. 2023

Říká se, že nejspolehlivější dárky jsou ty, o které si dotyčný řekne sám. Pokud ale vaši blízcí nevědí, co si přát, a vy už začínáte být nervózní, nezoufejte. Tady je pár praktických tipů, se kterými dárky pořád stihnete včas.

Pro zručného tatínka

Zavírá se často tatínek do „trucovny“, kde si něco hodiny kutí? To jistě dokáže ocenit kvalitní vybavení. Jestli přitom dává přednost české výrobě před dovozem z Číny, skvělým dárkem pro něj je frézovací kotouč Harry Cutter. Navzdory cizokrajnému názvu ho totiž vymysleli Češi. A že se pochlapili.

Tenhle kotouč zvládne opravdu širokou škálu prací se dřevem – od seříznutí vánočního stromku do stojánku, přes výrobu misek, soch a hudebních nástrojů až po vyřezávání drážek pro kabely. A dokáže mnohem víc. Díky extrémně odolnému materiálu hodně vydrží, po opotřebení se tak mění jenom břity.

Pro akčního bratra

Dá se říct, že váš bratr pořád někde lítá? Na horách, u vody, v jeskyních nebo v lese? Pak bude nadšený z nadprůměrně vybavené outdoorové čelovky.

Ta kromě běžného světla nabízí i červený jas, který neruší ryby, a zelené světlo, které zase neplaší zvěř. Součástí jsou i 3 háky pro připevnění čelovky na helmu. To se hodí třeba na ferratách nebo v podzemí.

Kdyby se bratr dostal do problému, může si přivolat pomoc díky SOS píšťalce, integrované v popruhu. Čelovka ostatně prošla v testech záchranářů. Ti ocenili i její nízkou hmotnost a vysokou odolnost. Zkrátka skvělý parťák na cesty.

Pro čerstvě dospělého syna

Jestli vám syn zrovna „vylétá z hnízda“, je ideální příležitost postarat se o jeho základní výbavu. Nejen při stěhování mu poslouží aku vrtací šroubovák, který je potřeba v každé domácnosti. Ať už syn bude chtít smontovat nábytek, pověsit rám na zeď nebo jinak vylepšit své nové bydlení, kvalitní stroj mu ušetří spoustu času a práce.

S výkonnou vrtačkou se tak trefíte do černého. Aby toho nebylo málo, tahle je ještě v sadě s aku svítilnou, baterií a nabíječkou, uložená v šikovné textilní brašně - a to za mimořádně příznivou cenu.

Pro prozíravého švagra

Potřebuje být švagr vždy připravený na všechny eventuality? Pak se jistě děsí nenadálých kolizí.

Třeba když po mrazivé noci přijde k autu a zjistí, že se mu vybila autobaterie. Nikde nikdo, nejde nastartovat, a do toho klekne i telefon. Co teď?

Téhle noční můry se může vyvarovat díky jednomu malému zařízení – jump startéru a powerbance v jednom. Rychle a jednoduše nastartuje benzínové vozidlo s vybitou baterií, stejně jako nabije mobil nebo tablet. Aby toho nebylo málo, má zabudovanou LED svítilnu.

Pro neposedného vnoučka

Pro malé děti je každá činnost nová, snad proto se tak často stávají nadšenými pomocníky. Třeba na zahradě. Tu hrabou listí, tamhle se vrtají v hlíně… Dělá to radost i vašemu vnukovi? Pak ho potěší dětské zahradní kolečko.

Má plastovou korbu s objemem 30 litrů a protiskluzová madla, která skvěle padnou do dětských ruček. Plné kolo nejde jen tak propíchnout. A vybírat můžete ze 4 barev korby.

Pro zapomnětlivého dědečka

Zapomíná dědeček vypínat přímotop nebo otopný žebřík v koupelně? Darujte mu praktický termostat 2v1, který je včas vypne za něj. Díky funkci časově spínané zásuvky se postará o osvětlení akvária nebo vánočního stromečku. Zvládne ovládat i klimatizaci, ventilátor nebo třeba filtraci bazénu.

Nabízí až 24 různých programů. Díky záložnímu napájení zůstanou všechny nastavené programy i při výpadku proudu netknuté. A přehledný displej má velké číslice, takže na to dědeček dobře uvidí.

Pro ještě větší porci inspirace se podívejte do našich tipů na vánoční dárky. Najdete tam i spoustu možností, čím udělat radost mamince nebo dětem.

Předchozí článek Následující článek