3 tipy, jak vyřešit vánoční dárek pro tatínka

S tatínky se to má tak – pokud nejsou vyloženě knihomolové nebo nadšení sportovci, s vybíráním dárku pro ně je celkem potíž. Zvlášť pokud jste hodinky, lístky na fotbal a dárkový koš klobás vyčerpali už v minulých letech. Zkuste se inspirovat našimi vánočními tipy pro 3 různé typy tatínků. Třeba v nich najdete toho svého.

Tatínek kutil

Pokud váš táta stále něco kutí, opravuje a renovuje, nepochybně má dílnu plně vybavenou všemožným elektrickým i aku nářadím, o sadách šroubováků a klíčů ani nemluvě. Proto je potřeba vydat se neočekávanou cestou a zvolit vychytávku, která ho překvapí.

Zpříjemněte mu práci třeba svinovacím metrem a laserovým dálkoměrem v jednom. A s šikovným aku křížovým 360° laserem v ruce ho určitě snáz přemluvíte, aby si konečně po sto letech vymaloval v garáži – i když tam to přece vůbec není potřeba! (Podle jeho názoru.) Tahle „hračka“ mu totiž umožní zaměřit si všechny potřebné roviny nebo pověsit police na milimetr přesně. A nebo zkuste jiné šikovné nářadí či vybavení dílny z našich osvědčených tipů.

Tatínek zahrádkář, chatař a chalupář

U nadšených milovníků zahrady je situace podobná. Všemožných nůžek, seker a pilek už nejspíš nastřádal pěknou zásobu. Přijďte raději s nářadím, které nemá v kůlně každý druhý. Třeba s mačetou a pilkou 2v1 od renomované značky Fiskars si tatínek snadno poradí nejen se sekáním palivového dříví nebo pokácením stromků, ale i s jejich jednoduchým přemístěním.

Jestli má tatínek rád společnost a často zve rodinu a přátele na grilování nebo posezení na chalupě, můžete z něj udělat ještě rafinovanějšího hostitele. S profesionálně vychlazeným točeným pivem udělá tatínek dojem na všechny hosty. Nejen jemu tak budou nad zlatavým půllitrem svítit oči.

Výčepní zařízení sice není levná záležitost, ale díky poměru cena/výkon se investice vyplatí. Určitě více než si na každou party zařízení půjčovat. Navíc je to český výrobek, který při vhodné údržbě vydrží dlouhá léta.

Tatínek „gaučový povaleč“

Takovým tatínkům se dárky vybírají asi nejhůř, protože jim často chybí zájmy a koníčky, od kterých by se člověk při výběru dárku mohl odpíchnout. Jedno vodítko se však vždycky najde – klasický „gaučový povaleč“ nechodí do práce pěšky.

Možná jste si tedy až teď uvědomili, že tatínek přece jen jeden zájem má: pečovat o svého čtyřkolového miláčka. Tráví každý víkend leštěním karoserie a do deště bere raději služební vůz (aby se mu vlastní mazlík nezašpinil)? Pak tatínek určitě docení kvality aku vysokotlakého čističe, který využije nejen na auto, ale i na terasu nebo vjezd do garáže.

Nechává navíc často zapnutá světla u auta i po tom, co zaparkuje? Výkonnou autonabíječkou mu dáte najevo, že si ceníte úplně jiných vlastností jeho osobnosti a zapomnětlivost mu velkoryse prominete.

Uvedený seznam samozřejmě platí i pro dědečky. Beztak jsou to také tatínkové. A nezapomínáme ani na maminky. Více inspirace najdete v naší kategorii Tipy na vánoční dárky.

                                                                  Čím obdarovat (super)mámu

 

Předchozí článek Následující článek