8 tipů na dárky, které probudí kreativitu

Být kreativní, to je heslo dnešní doby. Možná až příliš zprofanované. Když se však podíváme trochu hlouběji, zjistíme, že každý kutil je vlastně tvořivý člověk – jinak by nemohl být kutil. Mají vaši blízcí šikovné ruce, ale nevyužívají toho podle vás dostatečně? Přinášíme vám pár tipů na vánoční dárky, s nimiž povzbudíte jejich kreativitu.

1. Řemeslo pro radost

Zabalte hranolek nebo lžíci z lipového dřeva, k tomu nástroje pro začínající řezbáře a přidejte lístek s jasným vzkazem: „Vyřádi se.“ Třeba tím darujete současně nový koníček, ani nebudete vědět jak.

Místo sezení u televize tak může váš blízký trávit zimní večery uměleckou činností. Navíc řezbářství není jen doménou mužů. Stačí si vzít příklad z řady šikovných řezbářek.

2. Vryjte se do kůže

Na někoho může být řezbářské dláto už příliš velkým soustem a náročnou metou, ale přesto by se do něčeho snazšího rád pustil. Pak možná ocení elektrickou gravírku, která umožňuje výrazně titěrnější práci, na kterou se vyplatí mít dostatek trpělivosti.

S gravírovacím perem vyryje ve dřevě, kůži, kovu i skle jakékoli ornamenty či nápisy dle libosti. Na další Vánoce se tak třeba vy na oplátku dočkáte kožené peněženky či pásku s vlastním monogramem.

3. Hlavnětoslepitpořádně. Drží to?

Výborným dárkem pro ženu, která ráda zkrášluje svůj příbytek, je tavná pistole. S trendovým kouskem a zásobou lepicích tyčinek (od čirých, přes černé, barevné až po ty se třpytkami) může vytvořit osobité dekorace. Nejenže jsou vykoupeny vlastním časem a úsilím, ale druhé přesně takové nikdo nikde nekoupí. A to je výrazná přidaná hodnota.

Navíc fantazii se meze nekladou a kdyby náhodou přece jen tiše spala, sociální sítě jsou plné inspirace. Tak co pozvat kamarádky na „baba víkend“, kde si při vínku něco pěkného vytvoří?

4. Vyšší dívčí (nejen) pro kutilky

Když se muž ani žena nebojí chopit nářadí, mohou z toho vzniknout jednoduché, a přitom skvělé věci. Stačí trocha důmyslu. Co třeba stínítko lampy z keramického květináče? Originální domovní číslo složené z vrutů? Nebo věšák na kabáty z pár tyčí a kolíků?

Ponoukněte svoji milovanou k „vyšší dívčí kutilské“ pomocí dámského aku šroubováku nebo nářadí Extol Lady. Ani pánové ale nemusejí přijít zkrátka. Motivace dárkem platí pro obě pohlaví bez rozdílu.

5. Zelené zahradní šílenství

Jestli chcete obdarovat zapáleného zahrádkáře, inspirujte se filmem. Čtete dobře – filmem. Dopřejte svému blízkému, aby si zahrál na střihorukého Edwarda a zkrášlil svoji zahradu unikátními zelenými „sochami“.

Přibližné proporce keře vytvaruje s delšími nůžkami na živý plot. Dvoučepelové nůžky Fiskars mu pak pomohou prostříhat se větvičku po větvičce až k úchvatnému výsledku. Sousedům spadne brada a kolemjdoucí budou na chodníku narážet čelem do sloupu. Zaručeně.

6. Pro experimenty v kuchyni

Někdo je jako ryba ve vodě spíš v kuchyni než na zahradě. A že je vaření nějaká alchymie! Říká se, že muži jsou při vaření kreativnější a rádi experimentují – ale od maminky je od maminky, co naplat.

Každá domácí kuchařka a kuchař jistě ocení široké možnosti, které se jim dostanou s novým multifunkčním mixérem. Polévky, omáčky, přesnídávky, smoothie, zmrzliny… až se nám sbíhají sliny.

7. V oblacích nad horou Fuji

Jsou dva typy lidí – jedni stres potřebují, aby svůj mozek „zapnuli“, druzí naopak ve stresu nic nevymyslí. Pro druhou skupinu máme skvělý tip, jak vytvořit dostatečně relaxační atmosféru, která podpoří koncentraci i fantazii. A vana s horkou vodou to není.

Designový aroma difuzér Fuji zvládne nejen provonět celou místnost a uklidnit mysl, ale i zvlhčit suchý zimní vzduch. Navíc se správným olejem dokáže ulevit rýmě či bolestem hlavy. A když dotyčného relaxační aroma náhodou uspí, nevadí. Ty nejlepší nápady přicházejí totiž na prahu spánku.

8. Jak poručit větru, dešti

Když člověk srovnává předpovědi odborníků s počasím za oknem, často musí konstatovat, že meteorologové mají také velkou fantazii.

Sleduje-li váš blízký každý den bedlivě předpovědi, pořiďte mu jeho vlastní meteostanici. Ať se nemusí spoléhat na rosničky (a vyvěští si počasí sám).

Stihněte to do Vánoc

S výběrem neotálejte, Vánoce se blíží rychlostí blesku a dopravci začínají být přetížení. Objednávejte proto s dostatečnou časovou rezervou, ať máte jistotu, že to Ježíšek všechno stihne. 

Multi-dárky pro kutily i cestovatele

 

Předchozí článek Následující článek