Probuďte zahradu ze zimního spánku

27. 3. 2018

Březen, na zahradu vlezem. Každý zkušený zahrádkář ví, kolik je toho potřeba v březnu udělat. Připravili jsme proto pro vás jarní rozcestník, který vám připomene, do čeho je třeba se po zimě pustit, abyste se v létě těšili z krásné a úrodné zahrady.

1, Připravte záhony na setí

Jakmile se půdy pustí mráz, můžete začít s přípravou záhonů na setí a sázení. Prokypřit, prohnojit - a nechat odpočinout. To je základ, než se pustíte do setí a sázení.

Jak nachystat půdu 

2, Podpořte růst díky netkané textilii

Aby se však nové rostlinky dobře ujaly, rychle vyrostly a neskolil je mráz, vytvořte jim na záhonech příjemné teploučko. Pomůže vám v tom netkaná textilie, kterou na zahradě využijete na mnoho různých způsobů.

Jak ochránit sazeničky

3, Prostříhejte se k bohatší úrodě

Jarním odstraněním starých větví získáte zdravé a krásné stromy, které budou i lépe plodit. Držte se 5 základních pravidel pro správné prořezávání a omlazené dřeviny vám jenom poděkují.

Jak prořezávat stromy a keře

4, Opečujte trávník, aby se jen zelenal

Stará pranostika říká: Březen bez vody, duben bez trávy. Nejen na dostatku vláhy však závisí kvalita trávníku. Zejména vy sami můžete ovlivnit, jak se mu bude dařit. Poskytněte mu péči, kterou potřebuje. A začněte hned, jak se oteplí.

Jak ošetřit trávník po zimě

5, Vybudujte na zahradě přírodní klenot

Pokud vás však trávník omrzel a toužíte po změně, zkuste neúrodný či nevyužitý kout zahrady proměnit v květnatou louku. Poradíme, jak ji vysévat, co je pro její rozvoj klíčové i kdy a jak ji sekat.

Jak založit květnatou louku

6, Zjistěte, co po zimě potřebuje zahradní jezírko

Sotva se oteplí, zahradní jezírko se začne probírat k životu. Proto ho včas vyčistěte, ať do něj můžete pustit rybky. Jaro je navíc ideální čas na pořízení nových vodních rostlin. Využijte toho.

Jak probudit jezírko

7, Přichystejte se na „ledové muže“

Do zmrzlíků je pravda ještě daleko. Přesto se hodí si připomenout, co stihnout před jejich příchodech a co nechat až na potom. Třeba s údržbou kolem domu na ně čekat nemusíte.

Jak si práce načasovat

 

Předchozí článek Následující článek