Seznam nářadí, které nesmí doma chybět I

Dovybavit si domácnost nebo třeba jen přispět synovi na bydlení "ve vlastním". To jsou některé důvody pro pořízení dalšího nářadí. Jenže jak poznat, co opravdu potřebujete? S tím vám pomůže náš miniseriál "Jaké nářadí nesmí doma chybět". Dnes vám v něm ukážeme nářadí, které nesmí chybět v žádné domácnosti. 

V základním vybavení domácnosti musí být nářadí, se kterým zvládnete všechny potřebné práce. Od pověšení obrazu přes výměnu kohoutku až po přidělání poličky.

Sady? Předimenzovaný základ

Nákup takového vybavení si můžete usnadnit, pokud sáhnete po předpřipravené sadě. Najdete v ní prakticky vše, co k běžné práci potřebujete. Často ale také věci, které neupotřebíte. Zdaleka ne každý doma využije 8 šroubováků nebo gola sadu. Zároveň do sady nemůžete přidat jiné vybavení a musíte si u ní dát velký pozor na kvalitu. S kufříky, které koupíte někde na tržnici, toho doma asi moc neuděláte. Pokud chcete mít jistotu, že souprava něco vydrží, počítejte s cenou kolem 2000 Kč.

Kvalitní vybavení vybírejte jednotlivě

Nářadí do domácnosti se proto vyplatí kupovat jednotlivě. I proto, že například u kombinaček a dalších často používaných věcí potřebujete mít jistotu, že jsou kvalitní.

Mezi základním nářadím nesmí chybět:

Bez tohoto základu se jednoduše neobejdete. Pokud ale chcete být na domácí práce opravdu dobře připravení, přihoďte také sadu imbus klíčů. I když jste možná nějaké dostali spolu s nábytkem, vyplatí se koupit si pořádné.

Pro ulehčení práce přidejte aku nářadí

Za zvážení rozhodně stojí také aku šroubovák se sadou bitů. Dokáže vám výrazně zrychlit a usnadnit běžné šroubování.

A pokud bydlíte v paneláku, vyplatí se přikoupit také příklepovou vrtačku. I obyčejné přidělání obrázku na stěnu je bez ní dost obtížné.

Místo nízké ceny chtějte kvalitu

U každého vybavení samozřejmě platí, že byste neměli nakupovat v první řadě podle nízké ceny. I když je to jen základní nářadí do bytu. Levné pracovní potřeby totiž dokážou odejít už po prvním použití.

Proto raději vsaďte na kvalitu. I za cenu, že vás vybavení dohromady vyjde o pár stovek dráž.

Platí to samozřejmě i pro další nářadí, kterým můžete vybavit svou dílnu. O tom ale až příště.

Předchozí článek Následující článek